× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
paznokcie

Jak zrobić wzorki na paznokciach?

2 minutes, 42 seconds Read

Manicure hybrydowy to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych i niemal wszędzie wypiera tradycyjne lakiery do paznokci. Nic dziwnego, jest bowiem o wiele trwalszy, nie trzeba go poprawiać co kilka dni, a lakiery hybrydowe są o wiele łatwiejsze w aplikacji – nie mówiąc już o tym, jak uciążliwe było czekanie, aż lakier wyschnie (wy też zawsze rozmazałyście sobie przynajmniej jeden paznokieć?)

Obecnie coraz więcej pań decyduje się wykonywać manicure hybrydowy w domu. Kiedy już opanujemy podstawowe zasady, jest to łatwe i nie trwa długo. Po nabraniu wprawy w nakładaniu lakierów większość z nas pragnie wypróbować wzorki na paznokcie hybrydowe. Jak je wykonać? Poniżej kilka prostych propozycji.

Jak przygotować paznokcie do malowania wzorków?

Przede wszystkim musisz przygotować paznokcie tak, aby móc przystąpić do malowania wybranych zdobień. Malujemy zawsze paznokieć pomalowany lakierem i utwardzony, czyli nakładanie wzorków będzie ostatnią fazą przed zaaplikowaniem topu.

Krok po kroku:

  • opracuj paznokieć i skórki,
  • odtłuść płytkę cleanerem,
  • nałóż bazę i utwardź ją w lampie UV,
  • nałóż kolejno dwie warstwy lakieru i każdą z nich także utwardź w lampie.

Na tak przygotowanym paznokciu możesz malować wzory. Co ważne, po utwardzeniu drugiej warstwy lakieru możesz pozwolić sobie na popełnianie błędów – możesz zetrzeć swój wzór cleanerem i zacząć od nowa bez obaw, że naruszysz kolor pod spodem.

Wyjątkiem jest zdobienie w marmurkowy wzorek, do którego nie utwardzamy ostatniej warstwy, żeby kolory mogły się wymieszać.

Czego będziesz potrzebować?

Do rozpoczęcia pracy potrzebne ci będą przede wszystkim lakiery w wybranych kolorach. Wzory wykonujemy kolorem kontrastującym z tym, który wybrałaś jako bazowy (inaczej po prostu nie będzie ich widać).

W zależności od rodzaju zdobień mogą ci się przydać:

  • cienkie pędzelki do zdobień,
  • sonda, czyli końcówka do zdobień w kształcie kulki,
  • folia transferowa,
  • szablony,
  • pieczątki do hybrydy,
  • pyłek lub brokat.

Jak malować wzorki na hybrydzie?

Najłatwiejszą techniką malowania pędzelkiem jest zdobienie w marmurek. Wybierz kolor kontrastujący z bazowym i nałóż kilka plamek lakieru na ostatnią, nieutwardzoną warstwę. Następnie rozprowadzaj cienkim pędzelkiem wzdłuż, tworząc przenikające się, marmurkowe wzory.

Jeśli chcesz namalować wzór z szablonu lub po prostu z ręki, utwardź ostatnią warstwę lakieru. Zacznij od prostych, geometrycznych wzorów, takich jak linie, kropeczki (możesz użyć sondy) lub proste kwiatki. Kiedy nabierzesz pewności i wprawy, kolejne zdobienia nie będą już dla ciebie problemem.

Prosty trik na serduszka na paznokciach: nałóż odrobinę lakieru na sondę z kulką. Zrób nią dwie kropeczki koloru obok siebie. Następnie cienkim pędzelkiem połącz je na dole w szpic, tworząc dół serduszka. Wypełnij środek i gotowe!

Bardzo efektownym i łatwym sposobem na wzorki są stempelki do manicure. Wzory wytłoczone na metalowych płytkach odbijamy na specjalnym, miękkim stemplu, a następnie na paznokciu. Wybór wzorów jest oszałamiający, a gotowe wzorki wyglądają bardzo ładnie.

Po wykonaniu wybranych zdobień zawsze utrwal je w lampie UV. Następnie pomaluj paznokcie topem, utwardź w lampie i odtłuść.

Podobne artykuły