× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Rekreacja z małym dzieckiem

1
1 minute, 45 seconds Read

Posiadając małe dziecko możemy odnieść wrażenie, że nasze sportowe życie się skończyło. Nic bardziej mylnego. Może będzie trzeba nieco kreatywności i dostosowania się pod wychowanka, jednak dla chcącego nic trudnego.

Rower

Jeśli dziecko dostatecznie podrośnie, możemy je zabrać ze sobą na rower. Nie zaczynajmy jednak od krzesełek montowanych za siodełkiem. Małe dzieci nie trzymają za mocno szyi. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie specjalnych przyczepek. Są one bezpiecznie montowane z pomocą łożyska kulowego z tyłu rowera. Mechanizm sprawia, że nawet w wypadku wywrotki, wózek nadal jest bezpieczny. Nawet gdyby doszło do jego przewrócenia –to dziecko jest odpowiednio przypięte i chronione. Istnieją także wózki dwuosobowe.

Bieganie

Nic nie szkodzi, przy odpowiednim wózku uprawiać jogging lub marsze. Do tego celu mogą się przydać także wózki do rowera – wystarczy je odczepić i odpowiednio skonfigurować.

WAŻNE! W przypadku kobiet po porodzie warto przez jakiś czas powstrzymać się z bieganiem i powrót do sportu skonsultować z ginekologiem. Dotyczy to zwłaszcza osób po cesarskim cięciu.

Basen

Woda, to naturalne środowisko życia płodowego. Nic dziwnego, że nawet bardzo małe maluszki dobrze sobie z nią radzą. W niektórych miejscach są prowadzone specjalne zajęcia dla rodziców z dziećmi – nawet kilkumiesięcznymi.

Spacer

Ktoś powie, co to za sport. Wiele mam i ojców jest tak bardzo zmęczonych, że nie ma sił na cokolwiek innego. Mimo wszystko nie warto rezygnować choćby z chwili ruchu. Szybszy spacer na łonie przyrody może dać na wiele siły. Wykorzystać do tego możemy także chusty i nosidła (te drugie, kiedy dziecko odpowiednio podrośnie i samodzielnie siedzi). Dzięki nim możemy wyjść nawet na krótkie górskie wycieczki w niskich górach.

Fitness i zajęcia online

Kiedy dziecko zasypia, mamy możliwość wyciągnąć matę i poćwiczyć dzięki zajęciom online, czy specjalnym programom treningowym. Fitness, rozciąganie. Niech ta chwila będzie tylko dla nas.

Podobne artykuły

Comments

  1. Radek says:

    Mechanizm sprawia, że nawet w wypadku wywrotki, wózek nadal jest bezpieczny. Nawet gdyby doszło do jego przewrócenia –to dziecko jest odpowiednio przypięte i chronione. Istnieją także wózki dwuosobowe.

Comments are closed.